Laboratorium badawcze

Laboratorium BETE dysponuje wysokiej klasy technikami umożliwiającymi analizę dowolnego aspektu kropel.
BETE wykorzystuje nowoczesne metody oraz technologie do pomiaru równomierności zraszania, rozkładu i wielkości kropel wytworzonych przez dysze.

Das BETE Sprühlabor
BETE Laboratorium

Sprawność dysz zraszających mierzy się według następujących parametrów wytworzonych kropel

  • ich wielkości
  • ich kształtu
  • ich prędkości
  • oraz według rozkładu wielkości kropel

Celem badań BETE jest znalezienie i optymalizacja takiej formy dysz, która prowadzić będzie do zmniejszenia zużycia wody i minimalizacji zużycia energii dla pomp.
Komputerowe modelowanie optymalizuje dobór dysz według następujących aspektów:

  • wpływu siły ciężkości
  • wpływu ciśnienia płynu
  • wpływu prędkości gazu
  • odległości od zraszanej powierzchni

Droplet AnalyzerSkomputeryzowany i skonstruowany przez pracowników firmy BETE Analizator kropel BETE umożliwia pomiar wielkości kropel w zakresie 2,5-15 000 mikronów, przy dużych prędkościach płynów .
Obraz rozprysku podświetlany za pomocą stroboskopu, wyświetlany jest na monitorze, a następnie analizowany i zapisywany- wszystko w czasie mniejszym niż 1/10 sekundy. Ponieważ wielkość kropel jest podstawowym parametrem projektowanych elementów, analizator kropel BETE jest często używany w różnych fazach produkcji począwszy od prototypu aż do produktu końcowego, w celu zapewnienia zgodności projektu z wymaganiami.


FlüssigkeitsverteilungBardzo ważną rolę przy rozkładzie dysz odgrywa rozkład cieczy. Patternator (aparat do wizualizacji rozkładu kropel) firmy BETE dostarcza szczegółowych informacji na temat gęstości rozpryskiwanych kropel, pokryciu w różnych punktach spryskiwanej powierzchni i jest całkowicie zintegrowany z analizatorem kropel, pozwalającym na zilustrowanie pełnych i precyzyjnych pomiarów procesu zraszania.
W przypadku nowych zastosowań i modyfikacji dysz BETE szybko i sprawnie przy pomocy własnego laboratorium jest w stanie pomóc w znalezieniu nowych rozwiązań potrzebnych klientow.© Copyright BETE Europe GmbH - Düsen, Düsentechnik und Sprühsysteme - Webdesign & Realisierung: Selisky-Design